SUPERKUP ŠPANIJE: Revanš odlučuje

Bez pobednika u prvom ovosezonskom duelu gradskih rivala iz Madrida.

U duelu gradskih rivala, prošlosezonskih finalista Lige šampiona, prvaka Primere i pobednika Kupa kralja, u utorak uveče u prvom meču Superkupa Španije nije bilo pobednika:

Real Madrid - Atletiko Madrid 1:1 (0:0), uz uzbuđenja i golove tek u finišu meča.

Revanš je u petak na Visente Kalderonu, a videćemo da li će biti zanimljiviji nego duel na Santjago Bernabeu, koji je dobio na živosti tek u poslednjih desetak minuta.

Tada su i "pali golovi". Prvo se lopta našla u mreži Atletika, kada je Džejms Rodrigez bio precizan posle gužve u kaznenom prostoru gostiju, a potom je iza gol-linije morao i Iker Kasiljas, kada je Raul Garsija iskoristio to što je ostao usamljen u petercu Reala na centaršut iz kornera u 88. minutu.

...

Po prikazanoj igri, domaćin je bio bliži pobedi, a do nje bi možda i došao da je sudija Havijer Estrada pokazao na belu tačku zbog igranja rukom Marija Suareza ubrzo posle izjednačujućeg gola.

S ovim rezultatom, nema dileme da nas čeka uzbudljiv revanš za prvi trofej u španskom šampionatu ove sezone.

REAL MADRID: Kasiljas – Karvahal, Pepe, Ramos, Marselo – Modrić (78. Di Marija), Alonso, Kros – Bejl, Benzema, Ronaldo (46. Dž. Rodrigez).

ATLETIKO MADRID:  Moja – Huanfran, Godin, Miranda, Sikera (64. Ansaldi) – Suarez, Gabi, Saul Niguez (57. Grizman), Koke – Raul Garsija, Mandžukić (78. K. Rodrigez)