LE: Kuzmanović zablistao, Vidić kao stena

Klub iz Milana ostvario ubedljivu pobedu na gostovanju na Islandu (3:0), dok je Dnjepar savladao Hajduk posle preokreta (2:1) u prvim mečevima plej-ofa Lige Evrope.

Nemanja Vidić sjajno je komandovao odbranom Intera na prvom zvaničnom meču za milanski klub.

Gol italijanskog kluba ostao je netaknut u prvom meču plej-ofa Lige Evrope na gostovanju Stjernanu na Islandu - 3:0, s tim što je bivši kapiten Srbije zaradio žuti karton u 64. minutu.

Blistavu rolu na meču na Islandu odigrao je srpski reprezentativac Zdravko Kuzmanović, koji je samo minut nakon ulaska u igru (u 88. minutu zamenio Ernanesa) sjajno uposlio D'Ambrozija za konačnih 3:0 za Inter.

Prethodno su golove za italijanski klub postigli Ikardi u 41. minutu i Dodo u 48. minutu meča.

U drugom meču plej-ofa za Ligu Evrope odigranom u sredu Dnjepar je kao gost slavio protiv splitskog Hajduka (2:1), ali tek posle preokreta. Hrvatski klub poveo je u 47. minutu preko Sušića, ali su Ukrajinci tri minuta kasnije izjednačili, a strelac je bio Kalinić, a tačku na trijumf stavili su dva minuta pre završetka susreta golom Skahova.

Ostali mečevi plej-ofa Lige Evrope igraju se danas, a sastaju se: Aktobe - Legija, Astana - Viljareal, Dinamo Moskva - Omonija, AEL - Totenhem, Karabah - Tvente, HJK - Rapid, Ruh - Metalist, PSV Ajndhoven - Šahtjor Soligorsk, Dinamo Minsk - Nacional, Elfsborg - Rio Ave, Karabukspor - Sent Etjen, Petrolul - Dinamo Zagreb, Apolon - Lokomotiva Moskva, Jang Bojs - Debrecin, Zorija - Fejenord, Cvole - Sparta Prag, Panatinaikos - Midtjiland, Trabzon - Rostov, Zimbru - PAOK, Asteras - Makabi Tel Aviv, Grashopers - Briž, Partizan - Nefči, Trnava - Cirih, Lokeren - Hal, Lion - Astra, Split - Torino, Real Sosijedad - Krasnodar, Sarajevo - Borusija Menhengladbah, Rijeka - Šerif.