PLBIH: “Petarda” u Vitezu, "bazen" u Zvorniku

Slavija iz Istočnog Sarajeva deklasirala Vitez na njegovom terenu – 5:0. Utakmica između Drine i Radnika prekinuta zbog nevremena i natopljenog terena. Novi meč igraće se sutra.

PLBIH: “Petarda” u Vitezu, "bazen" u Zvorniku Izvor: MONDO/Ilustracija

Izvor: MONDO/Ilustracija

Slavija je poslije prvih 45 minuta bila na dobrom putu da osvoji sav plijen u Vitezu u utakmici četvrtog kola Premijer lige BiH.

Ne samo da nije dozvolila prvorazredno iznenađenje poslije vođstva na poluvremenu od 3:0, već je u nastavku do vrha napunila mrežu domaćina i slavila 5:0.

Već u 4. minutu bilo je jasno kakve su ambicije “sokolova” u ovom meču kada je Kokot pogodio za vođstvo 1:0.

Poslije kornera u 20. minutu bilo je 2:0 za Slaviju, a strelac je bio Salković glavom poslije kornera, da bi tri minute prije kraja prvog dijela isti igrač povisio na 3:0.

Potpuni potop Viteza nagovijestio je Ivanović novim pogotkom u 51. minutu, a “sokolovi” su posao završili u 63. minutu golom Govedarice.

Prednost poslije prvih 45 minuta imao je i Velež, vodio 2:1 protiv Travnika, iako su “veziri” poveli golom Adrijana u 19. minutu.

Ipak, deset minuta kasnije Popović je izjednačio, a preokret Veležu donio je Blagojević u 43. minutu.

U nastavku bilo je nekoliko poluprilika na obje strane, ali mreže su mirovale pa je Velež upisao drugi trijumf ove sezone (uz dva remija), a Travniku je ovo treći poraz u četiri utakmice.

Široki Brijeg slavio je na Tušnju protiv Slobode minimalnim rezultatom, a gol vrijedan tri boda donio mu je, već pogađate, Vagner. Brazilac je pogodio u 48. minutu i održao Širokobriježane na samom vrhu tabele.

Zvijezda je dva puta vodila u Gradačcu protiv Olimpika, ali je na kraju Nuhić golom u posljednjem minutu donio gostima jedan bod - 2:2.

Meč između Drine i Radnika prekinut je pri rezultatu 0:0 početkom drugog poluvremena, ali razlog nisu neki navijački incidenti već jako nevrijeme koje je pogodilo Zvornik.

Jaka kiša natopila je teren u Zvorniku, a meč će biti ponovo odigran sutra od 17 časova.