BUNDES: Preokret Hanovera i pad Herte

Hanover gubio, pa pobedio Šalke, Herta ispustila 2:0 na Olimpijskom stadionu protiv Verdera. Hofenhajm siguran kod kuće, Ajntrahtu minimalac, Keln i HSV bez golova u prvom kolu Bundeslige.

Bajern je "tesnom" pobedom protiv Volfsburga u petak otvorio novu sezonu u Bundesligi. Gro utakmica odigrano je u subotu popodne, a uzbuđenja nisu izostala.

Najviše ih je bilo u Hanoveru, gde je Šalke "pao" posle preokreta - 2:1.

Tim iz Gelzenkirhena poveo je preko Klas-Jan Huntelara u 47. minutu, ali je domaćin ima spreman odgovor. Sve se okrenulo na vodenicu Hanovera u roku od samo tri minuta. Edgar Prib se odlično postavio posle ubačene lopte u 67. minutu, a nedugo zatim mrežu Šalkea pogodio je nekadašnji igrač Reala Hoselu. Snažan šut sa preko 20 metara i lopta koja je okrznula defanzivca gostiju bili su neuhvatljivi za Ralfa Farmana.

Povratnik u Bundesligu, Keln, nije uspeo da već na premijer obraduje svoje navijače. "Jarčevi" su odigrali 0:0 sa Hamburgerov, u kojem se svi nadaju da ove sezone neće strepeti do poslednje utakmice za opstanak.

Plen je podeljen i u Berlinu - 2:2.

Posle 50 minuta igre na Olimpijskom stadionu ništa nije nagoveštavalo da će Herta ostati bez dva boda protiv Verdera. Zahvaljujući dvostrukom strelcu Julijanu Šiberu, koji je ovog leta stigao iz Borusije Dortmund, klub iz glavnog grada imao je odličnih 2:0.

Šiber je drugi pogodak postigao u 47, a već u 55. minutu rezultat je bio izjednačen. Asani Lukimja i Franko Di Santo vratili su Verder u život i sačuvali ga poraza na početku sezone.

Haris Seferović nagovestio je već u prvoj utakmici za Ajntraht da će biti veliko pojačanje za frankfurtski sastav. Ajntraht je njegovim golom upisao minimalnu pobedu protiv Frajburga.

Hofenhajm je već u prvom poluvremenu rešio sve dileme protiv Augzburga. Poveo je 2:0 i tu prednost sačuvao do kraja.