JSL: Šou Petra Jelića na Vračaru!

Napadač Rada u svom debiju za "građevinare" postigao pet golova u pobedi protiv Voždovca - 6:1.

JSL: Šou Petra Jelića na Vračaru! Izvor: MN Press arhiva

Izvor: MN Press arhiva

Odavno srpski fudbal nije imao utakmicu kao što je bio duel Voždovca i Rada u 3. kolu aktuelnog prvenstva.

Formalno rečeno gosti, pošto se utakmica igrala na stadionu Obilića gde i jedni i drugi dočekuju rivale u mečevima visokog rizika, slavili su 6:1, a petostruki strelac za "građevinare" bio je 27-godišnji Petar Jelić.

Fudbaler rodom iz Modriče, gde je i počeo karijeru, nije igrao u prethodna dva meča pošto Rad nije imao pravo da registruje "novajlije", a onda je zajedno sa Borkom Veselinovićem i Milošem Markovićem pokazao da će biti veliko pojačanje.

Već u prvom poluvremenu "građevinari" su rešili pitanje pogotka, pošto je Jelić čak četiri puta matirao Nemanju Supića. Po povratku sa odmora, u 53. minutu, još jednom je bio precizan, a onda je povratnik u klub sa Banjice, Slavko Perović, stavio tačku u 78. minutu. Prethodno je Dragoljub Anđelković uspeo da postigne počasni pogodak za "zmajeve".

"Građevinari" sada imaju šest bodova, dok je Voždovac ostao na začelju tabele sa tri boda i posle partija prikazanih u prva tri kola, moraće mnogo da zapne u nastavku sezone da se ne bi vratio u niži rang...

U drugoj utakmici igranoj od 17 časova Novi Pazar je pred svojim navijačima savladao Radnički 1923 iz Kragujevca, kojem nije pomoglo to što su u timu bili nekadašnji igrači Crvene zvezde Marko Perović i Jovan Krneta, pristigli u klub pre nekoliko dana.

Oba pogotka viđena su u drugom poluvremenu. Prvo je pogodio Sead Hadžibulić u 51, a potom i Bojan Đorđević u 80. minutu.