PREMIJER: Totenhem deklasirao KPR

Erik Lamela zabeležio je prvi start za Totenhem posle 359 dana i zahvalio se menadžeru sa dve asistencije u pobedi od 4:0.

Skupo pojačanje Totenhema iz Rome, Erik Lamela, zabeležio je prvi start u Premijer ligi od dolaska na "Vajt hart lejn" i odlučio da se menadžeru Maurisiju Poketinu zahvali sa dve asistencije.

On je, uz Nasera Čadlija, strelca dva gola, bio inspirator ubedljive pobede Totenhema nad Kvins Park Rendžersom u 2. kolu Premijer lige - 4:0.

Već u 37. minutu, golovima Čadlija i Erika Dajera, "pevci" su imali nedostižnu prednost, a onda se u nastavku upisao i Emanuel Adebajor, koji je dobio prednost u špicu u odnosu na Roberta Soldada.

TOTENHEM

Loris - Dajer, Kabul, Fertongen, Rouz - Bantaleb, Kapue, Eriksen, Lamela - Čadli, Adebajor.

U prvom kolu, Totenhem je kao gost pobedio još jednog gradskog rivala Kristal Palas, rezultatom 0:1 i to golom u nadoknadi vremena sa igračem manje.

Totenhem je, uz Čelsi i Svonsi, jedini tim sa maksimalnih šest bodova do sada, a u ponedeljak bi, u slučaju da ne bude remija, mogao da im se pridruži Mančester siti ili Liverpul.

U drugom susretu u isto vreme, Hal i Stouk podelili su bodove. Nikica Jelavić doveo je "tigrove" u prednost krajem prvog poluvremena, da bi Rajan Šokros spasao Stouk poraza šest minuta pre ulaska u nadoknadu, tako da je Hal ispustio priliku da naredni vikend dočeka na deobi prvog mesta na tabeli sa gore pomenutim klubovima.