Maribor posle 15 godina u Ligi šampiona!

Prvak Slovenije kao gost pobedio Seltik 1:0 i drugi put u istoriji postao član elitnog društva. Prošli još Porto, APOEL i BATE Borisov.

Šok na Seltik parku!

Možda nezaslužen po prikazanoj igri u 180 minuta dvomeča sa Mariborom, ali malo kome će biti žao škotskog prvaka, koji ne bi ni igrao plej-of rundu kvalifikacija za Ligu šampiona, da tehnička sekretarica poljske Legije nije napravila banalan previd, o kome se naširoko pisalo.

Maribor se plasirao među 32 najbolja tima Evrope za sezonu 2014/15, pošto je nakon 1:1 na svom stadionu uspeo da izdrži napade Seltika i kazni njegove promašaje preko Tavareša u 75. minutu - 0:1!

Brazilac je prilično traljavo reagovao na lošu intervenciju odbrane domaćih, ali je lopta posle njegovog šuta ipak završila u mreži.

Maribor je u finišu mogao i do ubedljivije pobede, nije povisio na 2:0 i u 93. minutu ga je spasio golman Jasmin Handanović, odbranivši udarac Van Dajka iz neposredne blizine.

Tim sa "Ljudskog vrta" prethodno je igrao Ligu šampiona 1999. godine, kada je u poslednjoj rundi kvalifikacija iznenadio Lion i onda u grupi sa Laciom, kijevskim Dinamom i Bajerom iz Leverkuzena osvojio četiri boda.

Na preostala četiri revanša odigrana u utorak nije bilo drame, osim delimično u Belorusiji, gde je Slovan gajio nadu do sedam minuta pre kraja.

Posle Zenita su i Porto, APOEL i BATE Borisov završili posao pred svojim navijačima.