EURO 2016: Češka pobijedila Holandiju!

Autori mondo.ba Autori mondo.rs

Borbeni Česi slavili protiv Holandije 2:1. Velšani okrenuli protiv Andore (2:1) u našoj grupi, Hrvatska tek u drugom poluvremenu slomila otpor Malte (2:0). Island dobio Tursku (3:0), a Italija Norvešku (2:0).

I utorak uveče bio je rezervisan za reprezentacije i prvo kolo kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Francuskoj 2016. godine.

U osam odigranih mečeva vidjeli smo dva velika iznenađenja.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine, koja je ovog ljeta prvi put u istoriji učestvovala na Svjetskom prvenstvu, poražena je od Kipra na svom terenu, dok je istim rezultatom (2:1), trećeplasirana selekcija sa Mundijala u Brazilu, Holandija, izgubila od Češke u gostima.

"Zmajeve" je šokiraoDemetris Hristofisa dva gola, a "lale"Vaclav Pilarpogotkom u nadoknadi.

Poslije prvih 45 minuta senzacija se nazirala i u Zagrebu,gdje Hrvatska uprkos igraču više od 31. minuta nije uspijevala da slomi otpor Malte. Ipak, samo minut po povratku sa odmora učinio je to Luka Modrić, a potom i Andrej Kramarić u finišu meča.

Novi selektor Italije, Antonio Konte,uspješno je debitovao na klupi "azura" u Oslu, gdje su njegovi izabranici sigurno kontrolisali igru i bez većih problema osvojili startne bodove u kvalifikacijama za EURO 2016.

Po gol u oba poluvremena bili su dovoljni da Italija zabilježi važnu pobjedu i trasira put ka kontinentalnom šampionatu u Francuskoj.

Vels je predvođen zvijezdom madridskog Reala,Geretom Bejlom, muku mučio sa autsajderom Andorom i bio je na korak od senzacionalnog neuspjeha. Amateri iz Andore vodili su od 6. minuta, ali su Velšani ipak preokrenuli zahvaljujući Bejlu, koji je od dva pogotka jedan postigao iz penala (2:1).

Island je u Rejkjaviku deklasirao Tursku (3:0), a švedski stručnjak na klupi "vikinga" Lars Lagerbak nadmudrio je iskusnog kolegu Fatiha Terima i zakomplikovao Turcima situaciju pred nastavak kvalifikacija.

Ranije danas Kazahstan i Letonija odigrali su bez golova, dok je Bugarska slavila u gostima protiv Azerbejdžana (2:1).