LŠ: Kordić srušio Slovake!

Fudbaleri Zrinjskog, iako autsajderi na papiru, savladali su slovačkog prvaka Slovan (1:0) u prvom meču drugog pretkola Lige šampiona.

LŠ: Kordić srušio Slovake! Izvor: MONDO

Gol odluke u srijedu uveče u Mostaru postigao je Krešimir Kordić u 48. minutu utakmice.

Šampion BiH, iako oslabljen neigranjem standardnih prvotimaca Damira Džidića, Mladena Žižovića i Igora Muse, uspio je da nadigra renomirani tim iz Bratislave i s prednošću, prvenstveno psihološkom, krene na revanš, koji je na programu za šest dana u slovačkoj prestonici.

Poslije tvrdog prvog poluvremena, ono što je priželjkivao trener "plemića" Dragan Jović dogodilo se na samom startu nastavka, kada je napadač domaćih Kordić pogodio za veliko slavlje na stadionu "Pod Bijelim brijegom ".

Danijel Stojanović napravio je ogroman posao prodorom po lijevoj strani, odlično je centrirao, a Kordić najprije pogodio stativu, da bi u drugom pokušaju ubacio loptu u mrežu - 1:0.

Poslije rezultatskog deficita, gostujući tim, koji s klupe predvodi slovačka, ali i češka fudbalska legenda Dušan Uhrin, bio je bolji tim, ali se mreža Mostaraca nije zatresla do kraja meča.

Nijedna televizija u BiH, ni državna, niti privatna nije prenosila ovu utakmicu.