KUP RS: Premijerligaši se provukli u polufinale

Branilac trofeja u Kupu Republike Srpske Radnik iz Bijeljine i zvornička Drina, nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca eliminisali gatačku Mladost, odnosno Rudar iz Ugljevika. Preostala dva meča četvrtfinala igraju se u subotu.

KUP RS: Premijerligaši se provukli u polufinale Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Bijeljinski Radnik i Drina iz Zvornika prvi su polufinalisti Kupa Republike Srpske.

Bijeljinci su u četvrtfinalu gostovali u Gacku kod prvoligaša Mladosti, a nakon regularnih 90 minuta nije bilo golova. Pristupilo se izvođenju jedanaesteraca, a srećniji i spretniji bili su fudbaleri Radnika (3:4), koji su tako ostali u trci za odbranu trofeja, koji su osvojili prošle godine.

Penal lutrija odlučila je i drugi današnji meč. U komšijskom derbiju, zvorničku Drinu pošteno je namučio drugoligaš Rudar iz Ugljevika. Zvorničani su vodili 1:0 nakon prvog poluvremena, ali su "rudari" u samom finišu susreta uspjeli da izjednače i izbore penale. Ipak, sreća je bila na strani gostiju, koji su ukupnim rezultatom 6:5 izborili plasman među četiri najbolje ekipe u najmasovnijem takmičenju Srpske.

Posljednja dva meča četvrtfinala igraju se u subotu. Osvajač Kupa RS iz 2007. godine Modriča Maxima ugostiće Rudar Prijedor, dok u Krupi na Vrbasu igraju Krupa i Mladost iz Velike Obarske.

Mečevi polufinala i finala na programu su na proljeće.