LE: Sevojno za istoriju

Sevojno je ostvarilo istorijski uspjeh. Srpski prvoligaš je na premijernom izlasku na evropsku scenu uspio da sruši prvu prepreku.

LE: Sevojno za istoriju  Izvor: MONDO

Tim Ljubiše Stamenkovića Piskavca remizirao je na gostovanju Kaunasu (1:1) što mu je, uz postignut gol, bilo dovoljno za plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

U prvom meču u Beogradu Sevojno i Kaunas odigrali su bez golova.

Naredni protivnik srpskog tima biće Lil. Sevojno će biti domaćin 30. jula, a 6. avgusta će gostovati u Francuskoj.

Finalista prošlosezonskog Lav Kupa Srbije nagovijestio je uspjeh u Kaunausu na početku drugog poluvremena. Vujović ga je doveo u vođstvo u 48. minutu.

Litvanski predstavnik u kvalifikacijama za Ligu Evrope, koji je nedavno "preseljen" u treću ligu, uspio je samo da izjednači pogotkom Fridrikasa u 76. minutu.

Gosti su odoljeli u finišu, sačuvali mrežu i tako obezbijedili plasman u narednu rundu.