Meksiko i SAD u finalu Gold kupa

Fudbaleri Meksika i Sjedinjenih Američkih Država sastaće se u finalu ovogodišnjeg Gold Kupa.

Meksiko i SAD u finalu Gold kupa Izvor: MONDO

Treći put u sedam nedjelja, Amerikanci su savladali Honduras rezultatom 2:0. Strijelci za pobjednike poslednja dva Gold kupa bili su Klarens Gudson u 45. i Keni Kuper u 90. minutu.

U drugom polufinalnom meču viđeno je mnogo više uzbuđenja. Reprezentacija Meksika obezbjedila je plasman u polufinale pobjedom nad Kostarikom nakon penala.

Poslije regularnih 90 minuta rezultat je bio 1:1, a obije ekipe postigle su golove u finišu drugog poluvremena.

Najprije je Franko doveo Meksiko u vođstvo u 88. minutu, a samo dva minuta kasnije Ledezma izjednačuje i tako u zadnjim sekundama meča na trenutak “krade” finale Meksiku.

Junak penal serije bio je meksički golman Giljermo Očoa koji je odbranio upravo Ledezmin šut i odveo svoj tim u finale. Tako se, po ko zna koji put, junak pretvara u tragičara.

Finale Gold kupa igra se u nedjelju, 26. jula, na stadionu Džajantsa (New York Giants) u Njujorku.