Seltik deklasirao Al Ahli

Fudbaleri škotskog Seltika pobjedili su osvajača afričke Lige šampiona ekipu Al Ahlija sa 5:0, u prvom polufinalu „Vembli kupa“.

Seltik deklasirao Al Ahli Izvor: MONDO

Golove za neočekivano ubjedljivu pobjedu ekipe Tonija Movbraja postigli su Mekdonald (2), Donati, Malouni i Kilen.

Seltik je u 90 minuta potpuno nadigrao egipatskog predstavnika i sasvim zasluženo je slavio ubjedljivu pobjedu. Najbolji pojedinac meča bio je Ejden Mekgidi koji nije postigao gol, ali je stvarao puno problema Egipćanima po boku, što su iskoristili Mekdonald i Melouni.

Egipatski šampion držao se do 31. minuta kada je Italijan Masimo Donati postigao prvi gol. Samo sedam minuta kasnije prednost je duplirao Mekdonald i tim rezultatom završen je prvi dio.

Tamo gdje su stali krajem prvog, Škoti su nastavili u drugom poluvremenu. Već u četvrtom minutu nastavka Šon Melouni je povećao na 3:0, da bi do kraja Mekdonald u 58. i Kilen u 82. minutu postavili konačnih 5:0.

U drugom polufinalu šampion Evrope Barselona i domaćin turnira Totenhem odigrali su neriješeno, 1:1. Barsa je nakon odličnog prodora reprezentativca Obale Slonovače Jaje Turea i gola Bojana Pereza Krkića povela u 32. minutu, a konačan rezultat postavio je Livermor sedam minuta prije kraja.

Nakon jednog dana pauze turnir se u nedjelju nastavlja duelima Barselona - Al Ahli i Totenhem - Seltik.