Čelsi bolji od Milana

Fudbaleri Čelsija pobjedili su Milan sa 2:1 (1:1) u prijateljskoj utakmici u okviru turneje dva kluba po Sjedinjenim Američkim Državama.

Čelsi bolji od Milana Izvor: MONDO

Gol odluke postigao je Jurij Žirkov, novo pojačanje Čelsija iz moskovskog CSKA, u 69. minutu, poslije sjajnog šuta sa 20 metara.

Čelsi je poveo golom Didijea Drogbe u 7. minutu, izjednačio je Klarens Sedorf, u 38, da bi Žirkov sredinom drugog poluvremena donio Karlu Anđelotiju pobjedu nad njegovim dosadašnjim timom.

Meč je odigran pred oko 71.000 gledalaca na stadionu NFL tima Baltimor Rejvensa.

To je drugi uzastopni poraz Milana u SAD, pošto su početkom nedjelje 'rosoneri' izgubili od meksičke Amerike sa 2:1, dok je Čelsi prethodno savladao i drugi tim iz Milana, Inter, sa 2:0.