Fergusonov aplauz za Bambijevu ljevicu!

Zoran "Bambi" Tošić postigao je svoj prvi gol u seniorskom timu Mančester junajteda, zbog kojeg je izmamio aplauze stručnog štaba.

Fergusonov aplauz za Bambijevu ljevicu! Izvor: MONDO

Srpski reprezentativac, koji je iz Partizana stigao na "Old Traford" blista na pripremama "crvenih đavola" u Aziji.

Nakon što je u prethodnoj utakmici s Malezijom (2:0) asistirao Majlu Ovenu, u nedelju se sam upisao u strijelce na susretu protiv kineskog Hangžu Grintauna (8:2).

Ovo je Srbinu prvi gol u seniorskoj ekipi Mančester junajteda, a ukupno drugi jer je prošlog mjeseca iz slobodnog udarca donio pobjedu rezervistima nad Boltonom (1:0) na njegovom "Ribok stadionu" i trofej na takozvanom Mančester senior kupu.

Seriju pogodaka na stadionu "Dragon" (Zmaj) otvorili su Oven i Dimitar Berbatov, da bi Bambi u 33. minutu odlično reagovao na spuštenu loptu bugarskog napadača, napravio lažnjak i topovski levicom pogodio suprotni ugao kineskog tima.

Menadžer Aleks Ferguson, kao i ostatak stručnog štaba na klupi Junajteda aplauzom su pozdravili ovaj potez mladog srpskog fudbalera!

Do poluvremena, Oven je ponovo pogodio mrežu Kineza, da bi na otvaranju nastavka, Portugalac Nani povisio na 5:0!

S "petardom" se nisu zadovoljili izabranici Aleksa Fergusona, pa je kapiten Rajan Gigs sa dva vezana gola potpuno nokautirao domoralisane rivale.

U samom finišu meča, domaćin je koliko-toliko uspio da spase čast pogocima Hongjua i Ota, ali je i velški reprezentativac kompletirao het-trik za konačnih 8:2.