Petr Čeh ostaje u Čelsiju

Autori mondo.ba Autori Anadolija

Od kada je u Čelsi stigao Tibo Kurtoa, Čeh je preselio na klupu i u ovoj sezoni je branio u svega dva meča, u domaćim pobjedama nad Hal sitijem (2:0) i Arsenalom (2:0).

Petr Čeh ostaje u Čelsiju, istakao je Žoze Murinjo, menadžer lidera na tabeli engleske Premier lige

"Posebni" je naglasio da će Lesteru posuditi trećeg golmana, australskog četrdesetdvogodišnjeg veterana Marka Švarcera, koji je od dolaska u Čelsi u ljeto 2013. godine u engleskom društvu najboljih među stativama bio u samo četiri utakmice.

Sa druge strane, od kada je u Čelsi stigao Tibo Kurtoa, Čeh je preselio na klupu i u ovoj sezoni je branio u svega dva meča, u domaćim pobjedama nad Hal sitijem (2:0) i Arsenalom (2:0).

Protiv Hala je odigrao svih 90 minuta susreta, a u derbiju sa Arsenalom zamijenio je tada povrijeđenog Kurtou u 24. minutu utakmice.

I pored toga, Murinjo se ne želi odreći tridesetdvogodišnjeg čuvara mreže iz Češke Republike.

Inače, zanimljivo je i da je Čelsi nakon 20. kola najjačeg nacionalnog šampionata u svijetu na vrhu tabele poravnat sa Mančester sitijem sa po 46 bodova, uz identičnu gol razliku 44:19.