Mesi starter, kapiten i strelac

U danima povišene tenzije u klubu, navijači Barselone mogli su da u četvrtak uveče predahnu.

Ove nedelje nema dana bez nekoliko vesti o odnosima u Barseloni, poljuljanom poverenju igrača u trenera Luisa Enrika, navodnom svađom šefa struke sa Lionelom Mesijem, odlasku Argentinca...

Na požar koji plamti (još ne bukti) kofa vode bačena je u četvrtak uveče, u utakmici Kupa kralja na Nou Kampu, protiv Elčea.

Za razliku od utakmice protiv Sosijedada, koju je počeo kao rezerva, Mesi je na megdan gostima iz Alikantea izašao kao starter i to sa kapitenskom trakom oko ruke. Na kraju prvog poluvremena postigao je i gol, za 3:0. Na kraju je bilo ubedljivih 5:0!

Mrežu gostiju načeo je Nejmar, na asistenciju Luisa Suareza, sa sedam metara - u 34. minutu. I Brazilac je na Anoeti bio rezerva.

Pet minuta nakon toga, "upisao" se i Suarez, prihvativši loptu od Albe kraj leve ivice kaznenog prostora, trkom ka penalu i šutem u donji levi ugao gola.

Do odmora je gol postigao i Argentinac. U prvom minutu nadoknade iskoristio je jedanaesterac i nagovestio očekivano laku pobedu favorita. Zagrlio se sa saigračima i nasmejan potrčao ka centru.

Lakše se diše na Nou Kampu.

Žordi Alba golom u 55. i Nejmar drugim u 59. zaokružili su ubedljivu pobedu Katalonaca.