Mustafi i Saseido izbacili Valensiju iz Kupa!

Valensija je imala 2:1 iz prve utakmice, ali je u 14. minutu revanša isključen Mustafi, što je Kaseido surovo kaznio u finišu.

Fudbaleri Valensije došli su u Barselonu sa 2:1 iz prve utakmice osmine finala Kupa kralja, u 14. minutu ostali su sa desetoricom na terenu, ali su sve do 79. minuta imali rezultat za plasman među osam najboljih, ali...

Golovima Feliepa Kaseida u 79. i 89. minutu, Espanjol je stigao do rezultata koji ga je poslao dalje, zbog čega će Škodran Mustafi biti pod velikim pritiskom narednih dana - 2:0 (0:0).

Mustafi je u 14. minutu utakmice izgubio loptu kao poslednji igrač odbrane i morao da povuče Garsiju za dres kako ovaj ne bi ušao u stopostotnu šansu, zbog čega je dobio direktan crveni karton, a svoj tim ostavio na milost i nemilost protivniku, koji je napadao u talasima.

Odbrana gostiju odolevala je do finiša meča, ali ne i duže od toga.

Espanjol je do poluvremena propustio tri velike šanse za gol, dok Valensija nije imala nijednu. Slična priča pričala se do 79. minuta, kada je Saseido glavom centaršut Sevilje iz prekida poslao u mrežu. Valensija je tada pokušala da se otvori, i za to je bila kažnjena.

Deset minuta posle prvog, Ekvadorac je postigao i drugi gol. Kaseido je ponovo odlično reagovao na centaršut, ovog puta Vaskeza, pogodio je sam donji desni ugao i poslao Espanjol dalje.

Kaseido je na tri pogotka u Primeri dodao još dva u Kupu.

Ove večeri sastaju se još Levante i Malaga, gde gosti takođe brane prednost ali od dva gola (2:0).