Gol nade za Viljareal

"Žuta podmornica" poražena 1:3 na Kamp Nou u prvom meču polufinala Kupa kralja.

Fudbaleri Barselone savladali su na domaćem terenu ekipu Viljareala sa 3:1, u prvoj utakmici polufinala španskog Kupa kralja.

Katalonci su zabeležili 10. pobedu zaredom u svim takmičenjima i sa dva gola viška verovatno završili posao pred revanš na Madrigalu, koji je na programu za tri nedelje.

Barselona je povela u 41. minutu golom Lionela Mesija, posle asistencije Luisa Suaresa, a izjednačio je rezervista Manuel Trigueros u 48. minutu.

Minut kasnije novo vođstvo domaćima doneo je Andres Inijesta, a konačan rezultat postavio je Djerar Pike u 64. minutu, kada je posle Mesijevog kornera glavom poslao loptu u mrežu.

Barselona je mogla i ubedljivije da pobedi, ali je golman Viljareala Serhio Asenjo u 71. minutu odbranio penal Nejmaru. .

U drugom polufinalu Kupa kralja od 22 sata igraju Atletik Bilbao i Espanjol.