Rakitić i Suarez probudili Barsu

Zahvaljujući hrvatskom i urugvajskom fudbaleru Barselona pobedila Granadu u gostima. Novi pogodak Lea Mesija.

Fudbaleri Barselone opet su na pobedničkom koloseku...

Katalonci su se približili ponovo lideru Real Madridu na bod zaostatka, pošto su u gostima pobedili Granadu sa 3:1, u 25. kolu španske Primere.

Luis Suarez je današnjom utakmicom potvrdio da se adaptirao i prilagodio Barseloni, pošto je utakmicu završio sa jednim golom i jednom asistencijom. "Blaugrana" je u prošlom kolu neočekivano izgubila od Malage kod kuće, što je Real iskoristio da stekne veću prednost.

Real Madrid u nedelju igra protiv Viljareala.

Prvi gol postigao je Ivan Rakitić u 25. minutu. Granada nije uspela da stvori nijednu ozbiljniju priliku, a Barsa je početkom drugog poluvremena udvostručila vođstvo, kada je Rakitić poslao sjajnu loptu u prazan prostor, do koje je brzo došao Suarez i brzo je sproveo u mrežu, ispred golmana i odbrane Granade.

Domaći tim je smanjio iz penala koji je dosuđen kada je Mark Bartra napravio prekršaj u svom šesnaestercu. Sigurni izvođač jedanaesterca bio je Fran Riko.

Strelac trećeg gola za Barsu bio je Lionel Mesi, ali su najzaslužniji ponovo bili Rakitić i Suarez.

Rakitić je poslao sjajan "for" unapred, Suarez se u šesnaestercu oslobodio čuvara i prevario golmana, a onda dodao Mesiju na petercu, koji je samo prosledio u nebranjen gol.

Granada je sada pretposlednja, sa 19 bodova.

Rajo Valjekano pobedio je Levante 4:2, a meč je obeležio Bueno koji je za samo 15 minuta postigao četiri gola za domaćina!