PL BiH: Drina "duboka" za šampiona

Prvak Bosne i Hercegovine Zrinjski nije mogao da slomi otpor Drine (1:1) u Mostaru, čak su Zvorničani bili bliži pobjedi, Radnik deklasirao Slaviju u gostima (0:4), a Travnik s desetoricom nadigrao Zvijezdu (2:0).

Aktuelni šampion, mostarski Zrinjski je u nedjelju u 17. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine dočekao Drinu iz Zvornika i unaprijed upisao bodove, ali Zvorničani su pokazali da se takve utakmice po pravilu najteže dobijaju.

Odolijevali su gosti cijelo prvo poluvrijeme uprkos dominaciji "plemića", ali su ipak poklekli na isteku sata igre "Pod Bijelim brijegom" poslije pogotka Milana Muminovića za vođstvo domaćina od 1:0.

Međutim, Drina je uzvratila samo devet minuta kasnije nakon što je mrežu Ratka Dujkovića zatresao Damir Memović za izjednačenje gostiju iz Zvornika.

Mogli su Zvorničani i do senzacionalne pobjede u Mostaru, ali je u 78. minutu Momčilo Mrkaić poslije centaršuta Miloša Filipovića šutirao tik pored stative mostarskog gola.

Isti igrač je u 90. minutu prošao i golmana Zrinjskog, ali je defanzivac domaćina spriječio pogodak, da bi se u nastavku akcije Filipović sam našao ispred Dujkovića, ali je čuvar mreže domaćina odbranio njegov udarac.

ZRINJSKI: Dujković, Radulović, Radeljić, Muminović, Pehar, Šćepanović, Stojkić, Todorović, Stojanović, Mevlja, Nikolić.

DRINA: Maksimović, Filipović, Ćulibrk, Kikić, Mrkaić, Vasić, Memović, Ilić, Đerić, Bošković, Blagojević.

Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Radnik iz Bijeljine deklasirao je Slaviju u Istočnom Sarajevu rezultatom 0:4.

Semberski klub se grčevito bori za opstanak, ali mu je posao u Istočnom Sarajevu olakšao golman "sokolova" Mladen Lučić, koji je u 25. minutu skrivio penal i zaradio isključenje.

Umjesto Lučića na gol je stao mladi Miloš Kubura, koji je zamijenio Nedima Oglečevca, ali nije imao šanse da odbrani najstrožu kaznu. Siguran sa 11 metara za vođstvo Radnika bio je Mladen Žižović, pojačanje Bijeljinaca iz banjalučkog Borca.

U finišu prvog dijela defanzivac gostiju Slađan Antić je povisio na 0:2, da bi u nastavku tačku na siguran i ubjedljiv trijumf stavio Dino Beširević u 75. minutu.

I to nije bilo sve jer je u sudijskoj nadoknadi vremena četvrti pogodak postigao Ermin Seratlić.

Ova pobjeda će sigurno dobro doći Radniku u bici da zadrži premijerligaški status naredne sezone.

SLAVIJA: Lučić, Radosavljević, Hodžurda, Popović, Oglečevac, Salković, Govedarica, Karić, Vejnović, Rovčanin, Šabanović.

RADNIK: Bodiroga, Milović, Beširević, Jakovljević, Memišević, Antić, Žižović, Lazić, Obradović, Ostojić, Galešić.

Na "Piroti" u nedjelju igralo se tvrdo zbog važnosti susreta Travnika i Zvijezde, koji se takođe bore za opstanak u bosanskohercegovačkoj eliti.

Poslije prvog dijela bez golova, početkom nastavka "veziri" su ostali s desetoricom u polju nakon što je drugi žuti karton zaradio Radoslav Aleksić, ali brojčanu nadmoć na terenu Zvijezda nije iskoristila.

Istina Uroš Stojanov je u 54. minutu bio u odličnoj prilici, ali je njegov udarac odbranio golman Travničana Adis Nurković.

Pokušavali su gosti iz Gradačca da napadnu pa se otvorio prostor za kontre iz koje je brojčano slabiji domaćin dobio faul. Poslije centaršuta Dudića iz slobodnog udarca, Nermin Varupa je najviše skočio i matirao golmana Zvijezde - 1:0.

Da će bodovi ostati u Travniku pobrinuo se Adis Hasečić u 78. minutu kad je rutinski zaobišao golmana Selmira Brkića i poslao loptu u mrežu - 2:0.

TRAVNIK: Nurković, Nuhić, Aleksić, Zajmović, Hasečić, Dudić, Varupa, Musić, Brlečić, Sadiković, Čivić.

ZVIJEZDA GRADAČAC: Brkić, Puljić, Adam, Islamagić, Gadžo, Spasojević, Čolić, Stojanov, Diatta, Čović, Radovanović.