Sarajevo konačno pravo (VIDEO)

U posljednjem meču 21. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, Sarajevo na "Piroti" slavilo protiv Travnika 2:0 golovima Bojana Puzigaće i Leona Benke. Travničani od 44. minuta igrali bez isključenog Elvisa Sadikovića.

Sarajevo konačno pravo (VIDEO) Izvor: MONDO/Samir Cacan

Izvor: MONDO/Samir Cacan

Bez pet suspendovanih igrača,fudbaleri Sarajeva konačno su proigrali i stigli do sigurnog trijumfa 2:0 u Travniku protiv istoimenog domaćina.

U finišu prvog poluvremena stigli su do vođstva protiv Travnika. Bojan Puzigaća je šutirao sa bijele tačke, golman domaćih Adis Nurković uspio je da odbrani njegov udarac, ali je lopta ponovo došla do fudbalera u bordo dresu koji dovodi goste do prednosti.

...

Par trenutaka prije vodećeg gola, "veziri" su ostali sa igračem manje, jer je crveni karton zaradio iskusni Elvis Sadiković nakon neopreznog starta u svom šesnaestercu nad Amerom Bekićem.

Inače, prije vodećeg gola Sarajlije su imale inicijativu, stvarale šanse, prije svih Miloš Stojčev i Leon Benko, ali je odlični Nurković sve branio.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, gosti su preko Benke stigli do drugog gola i već tada riješili pitanje pobjednika. Hrvatski napadač iskoristio je odlično proigravanje Samira Radovca i pogodio za 0:2.

...

Do kraja susreta tim Mehe Kodro je kontrolisao igru. rutinski održao prednost i izjednačio se na tabeli sa aktuelnim šampionom Zrinjskim. Mostarci i Sarajlije sada zaostaju tri boda za Širokim Brijegom.

TRAVNIK - SARAJEVO 0:2 (0:1)

TRAVNIK: Nurković, Terzić, Nuhić, Aleksić, Dudić, Hasečić, Šupić, Musić, Brlečić, Sadiković, Smajić. Trener: Husnija Arapović.

SARAJEVO: Delač, Rustemović, Barić, Stojčev, Bekić, Tatomirović, Benko, Berberović, Cimirot, Puzigaća, Radovac. Trener: Meho Kodro.

Izvor: MONDO/Ilustracija REZULTATI 21. KOLA:

Travnik - Sarajevo 0:2 (0:1)