Barsa za sebe i Atletiko!

Katalonci golovima u prvom i poslednjem minutu savladali Valensiju na Nou Kampu, 2:0!

Barselona je korak bliža tituli. Kada sledeći put bude zakoračila, ponovo će imati bar pet bodova više od Reala.

U subotu popodne, na Nou Kampu, ekipa Luisa Enrikea savladala je u derbiju 32. kola goste sa Mestalje.

BARSELONA - VALENSIJA 2:0 (1:0)

Luis Suarez postigao je gol u prvom minutu, Lionel Mesi u poslednjem, 94. U međuvremenu, gosti su pred 92.915 gledalaca pokazali da su s pravom na mestu koje vodi u Ligu šampiona.

Heroj trijumfa Blaugrane nisu samo strelci, već i čileanski golman Klaudio Bravo, koji je u 10. minutu "pročitao" da će Dani Pareho šutirati iz penala u svoj donji levi ugao. Bacio se čuvar mreže na pravo mesto i uhvatio "živu" loptu.

Propuštanje takve prilike nije demotivisalo goste. Naprotiv. Nastavili su da prete i u 33. minutu ponovo bili blizu golu, ali je lopta posle šuta Paka Alkasera pogodila levu stativu.

Mnogi su već u tom momentu predviđali brzu kaznu za promašaje, ali se ona dogodila tek u nadoknadi vremena, kada je Nejmar "izbacio" Lionela Mesija samog pred golmana Valensije, Brazilca Dijega Alveša.

Argentinac danas nije bio potpuno raspoložen za šuteve, pa je zatresao mrežu tek iz druge, nakon što je golman odbio njegov prvi šut. Da je Mesi znao za bolje dane, dokazano je odmah posle gola, kada se uz osmeh sapleo o zadnji deo mreže, dok je slavio.

Mogao je najbolji igrač Barse i ranije da se "upiše", ali njegovi udarci nisu bili uobičajeno precizni. Mnoge je iznenadio kada je u 39. minutu, sa ivice peterca, jako šutirao i promašio ceo gol.

Međutim, Katalonci su i pored promašaja još jednom potvrdili da poseduju karakter pobednika i da su u stanju da se bore sa "žilavim" i kvalitetnim rivalima. Do zatvaranja Primere 2014/15, Mesi i saigrači igraće protiv Espanjola (g), Hetafea (d), Kordobe (g), Sosijedada (d), Atletiko Madrida (g) i Deportiva (d).

Današnjom pobedom, Barselona je učinila uslugu i braniocu titule - Atletiko Madridu, koji vodi najveću borbu baš protiv Valensije. Ulog je treće mesto, a ako "jorgandžije" od 18.00 pobede Deportivo u gostima pobeći će "slepim miševima" četiri boda.