Pirova ili pobjeda vrijedna titule?

Željezničar se minimalnim trijumfom protiv Travnika oprostio od svojih "Manijaka" za ovu sezonu, a da li će pobjeda protiv "vezira" biti od vrijednosti, znaće se nakon posljednjih 90 minuta sezone, kada Željo gostuje Čeliku.

Pirova ili pobjeda vrijedna titule? Izvor: MONDO

U posljednjih 90 minuta sezone u Premijer ligi Bosne i Hercegovine jedino je jasno da će sarajevski rivali odlučivati o novom šampionu države.

SARAJEVO 63, ŽELJEZNIČAR 62…

To je stanje na tabeli uoči 30. kola. U pretposljednjoj rundi Željezničar je golom Jasmina Bogdanovića savladao Travnik 1:0, dok je Sarajevo bilo ubjedljivo u Vitezu 3:0 (strijelci Krste Velkoski, Bojan Puzigaća i Amer Bekić).

Sarajevo će na zatvaranju sezone ugostiti nezainteresovanu Slobodu i u slučaju pobjede osvojiće drugu titulu u istoriji, prvu poslije 2007. godine.

S druge strane Željezničar gostuje na "Bilinom polju". I u slučaju trijumfa, plavi će morati osluškivati rezultat sa "Koševa", kako bi se nadali osvajanju pehara.

Ako Sarajevo kojim slučajem izgubi, a Željezničar odigra neriješeno, opet će Sarajevo biti šampion zbog bolje međusobnog skora (2:1, 0:0). Ukoliko bordo tim izgubi, a Željezničar slavi, onda će momci sa "Grbavice" podići trofej.

Željezničar je, uz još uvijek aktuelnog šampiona Zrinjski, najtrofejniji tim u BiH kada je prvenstvo u pitanju. Premijer ligu BiH plavi su osvajali 2010, 2012. i 2013. godine.