PRIPREME: Hercegovci miroljubivo

Fudbaleri Širokog Brijega odigrali su u srijedu neriješeno 1:1 protiv mostarskog Veleža u prijateljskoj utakmici u Čitluku.

Fudbaleri Širokog Brijega odigrali su u srijedu neriješeno 1:1 protiv mostarskog Veleža u prijateljs Izvor: MONDO/Samir Cacan
Izvor: MONDO/Samir Cacan

Na čitlučkom stadionu "Bare" pred oko stotinjak gledalaca, "rođeni" su bili bolji u prvom poluvremenu što su krunisali golom u 28. minutu.

Strijelac za vođstvo Mostaraca bio je Miloš Reljić, da bi ekipa sa "Pecare" u nastavku preuzela kontrolu nad utakmicom i stigla do izjednačenja pogotkom Jure Ivankovića u 76. minutu.

ŠIROKI BRIJEG: Soldo, Ćorić, Brekalo, Špikić, Marković, Pehar, Kožulj, Vagner, Menalo, Ćorluka, Pinjuh (drugo poluvrijeme: Bilobrk, Karačić, Čolak, Barišić, Kožul, Landeka, Odak, Lončar, Matić, Ivanković, Buhač). Trener: Davor Mladina.

VELEŽ: Bobić, Maletić, Osmanković, Nikolić, Škaljić, Mahinić, Peco, Matić, Reljić, Demić, Haurdić. Trener: Dželaludin Muharemović.