Drama na Malti: Srbin odveo Vest Hem dalje!

Evo svih parova 3. runde kvalifikacija za Ligu Evrope, nakon što je engleski Vest Hem izbegao veliku sramotu.

Naš Nikola Vukanac (29), fudbaler koji celu karijeru igra na Malti, na kraju je posla engleski Vest Hem dalje, u 3. rundu kvalifikacija za Ligu Evrope!

Vukanac, posle 210 minuta  fudbala u Londonu i Birkirkari, jedini nije pogodio mrežu u napetoj penal seriji koja je pretila da "sruši" sve naslove na kraju fudbalskog maratona ovog četvrtka.

U Londonu je bilo mršavih Vest Hem - Birkirkara 1:0, u revanšu identičnih 1:0 za skromnog domaćina, koji je od finiša prvog poluvremena igrao sa igračem više, zbog isključenja kapitena "čekićara" Tomkinsa (strelca jedinog gola u prvom meču na 'Bolejn graundu'), ali to Maltežani nisu uspeli da iskoriste ni u drugom delu meča, ni u produžecima.

Bili su bolji, borbeniji, konkretniji, više su želeli prolaz dalje, ali su morali na penal rulet, a tamo je Vukanac završio kao tragičar, a Adrijan kao heroj.

Srbin je u 3. seriji propustio da realizuje udarac sa 11 metara, dok su na drugoj strani precizni bili i Nobl i Zarate i Kresvel i O'Brajen i, na kraju, Pojet, pa je novi menadžer Vest Hema, Hrvat Slaven Bilić, izbegao bruku na samom početku mandata u klubu za koji je nastupao tokom karijere.

Vest Hem će u 3. kolu, 30. jula i 6. avgusta, odmeriti snage sa rumunskom Astrom.

A pre toga, rezultat dana  – 9:2!

Mađarski Debrecin žestoko je porazio letonski Skonto iz Rige, koji se možda nadao podvigu posle 2:2 u prvoj utakmici, ali je već na poluvremenu bilo jasno da će gosti biti poniženi ovog četvrtka – 5:0.

Već u prvom poluvremenu bilo je 5:0, golovima Tise (7), Baloga (12), Sidibea (29, 31) i opet Tise (45+2). Ako je za utehu, gosti su u drugom poluvremenu dali dva gola preko Gutkovskisa (59) i Rodea (65), pre nego što su ostali bez Kovajovsa, koji je u 80. minutu dobio drugi žuti karton.

Pogotke za "zelene" u nastavku dali su naš Dušan Brković u 51, Sakali u 54. s penala, Bodi u 58. i Kastilion u 70. minutu. Bivši fudbaler OFK Beograda i Hajduka iz Kule, Aleksandar Jovanović, nije se u ovoj goleadi upisao u strelce, ali je zabeležio asistenciju.

All Goals and Highlights | Debreceni VSC 9-2...by zidanekrisz

U isto vreme, Dinamo je u Minsku razbio bugarsko Černo More rezultatom 4:0, posle remija u prvoj utakmici od 1:1.

Klub, koji kao sportski direktor vodi bivši trener Partizana Vuk Rašović, poveo je u 41. minutu golom Koritka, a na 2:0 povisio je naš Nenad Adamović u 58. minutu. Fatos Bećiraj, Crnogorac albanskog porekla i bivši igrač Budućnosti i Dinama, postigao je dva gola u finišu meča, u 86. i 92. minutu za konačnih 4:0.

Dinamo će u 3. kolu imati težak posao – dvomeč sa Cirihom, dok Debrecin čeka boljeg iz meča KR – Rozenborg.

Zvezdin "dželat" Kairat dopustio je sebi prvi poraz u kvalifikacijama, posle tri pobede gol-razlikom 7:1.

Alaškert je golom Hebera u 93. minutu došao do jalovih 2:1 protiv Kazahstanaca, koji su prolaz u 3. kolo (čekaju boljeg iz duela Aberdin – Rijeka) obezbedili u prvoj utakmici pobedom od 3:0.

Alaškert je poveo u 28. minutu golom Arakeljana, a izjednačio je u 45. - ko drugi nego Žerar Gou.

REZULTATI:

Širak (Jermenija) – AIK Stokholm (Švedska) 0:2, prvi meč 0:2
Alaškert (Jermenija) – Kairat (Kazahstan) 2:1, prvi meč 0:3
Debrecin (Mađarska) – Skonto Riga (Letonija) 9:2, prvi meč 2:2
Dinamo Minsk (Belorusija) – Černo More (Bugarska) 4:0, prvi meč 1:1
Gabala (Azerbejdžan) – Čukarički (Srbija) 2:0, prvi meč 0:1
Inter Baku (Azerbejdžan) – Hajfnafjordur (Island) posle produžetaka 2:2, 1:2, prvi meč 2:1
Kalju (Estonija) – Vaduz (Lihtenštajn) 0:2, prvi meč 1:3
Omonija (Kipar) – Jagjelonija (Poljska) 1:0, prvi meč 0:0
Spartaks (Letonija) – Vojvodina (Srbija) 1:1, prvi meč 0:3
Željezničar (BiH) – Ferencvaroš (Mađarska) 2:0, prvi meč 1:0
Beitar (Izrael) – Šarlroa (Belgija) 1:4, prvi meč 1:5
Botosani (Rumunija) – Legija (Poljska) 0:3, prvi meč 0:1
Brondbi (Danska) – Beroe (Bugarska) 0:0, prvi meč 1:0
Diferdanž (Luksemburg) – Trabzonspor 1:2, prvi meč 0:1