BUNDES: Prokletstvo Štutgarta traje

Već 22 godine Štutgart ne zna za pobjedu na domaćem terenu protiv Kelna. Crna tradicija nastavljena je i ovog popodneva.

Teškom mukom Štutgart je jesenas zadržao status bundesligaša, a kako su krenuli u novu sezonu, ne bi čudilo da im opstanak "visi" i ove godine.

Štutgart je u bundesligaškom meču posljednji put protiv Kelna na svom terenu trijumfovao je daleke 1993. godine, više od 70 minuta trajala je nada domaćih fudbalera da konačno mogu prekinuti crnu seriju i doći do tri boda. Bilo je 0:0, a onda se "otvorilo".

Antoni Modest doveo je "jarčeve" do prednosti u 75. minutu iz jedanaesterca, a kada je Simon Coler dva minuta kasnije pogodio za 0:2, bilo je jasno ko će se radovati u ovom meču.

Nadu da mogu bar do boda, Štutgartu je vratio je Danijel Didavi, takođe sa "bijele tačke", u 79. minutu, ali snage za preokret nije bilo. Naprotiv, Keln je duboko u sudijskoj nadoknadi postigao i treći gol preko Juja Osaka i ovjerio trijumf na "Rajn-Energi" stadionu.

U prvom meču danas, Volfsburg je sa 2:1 porazio Ajntraht iz Frankfurta.