SERIJA A: Jovetić sam "gura" Inter

Dvije utakmice - tri gola za Stevana Jovetića i šest bodova za Inter. "Neroazuri" su stigli do trijumfa u gostima protiv debitanta Karpija i zadržali maksimalan učinak u prva dva kola nove sezone u Seriji A.

Povratak Stevana Jovetića u Italiju bio je puni pogodak.

Nekadašnji fudbaler Fiorentine sam je donio Interu šest bodova na otvaranju nove sezone u Seriji A, a u prva dva meča već je postigao tri gola!

"Neroazuri" su pogotkom crnogorskog internacionalnca vodili 1:0 protiv debitanta Karpija nakon prvih 45 minuta.

...

Golom rezerviste Antonija Di Gaudija domaći su devet minuta prije kraja meča izjednačili na 1:1 i činilo se da će osvojili prvi, istorijski bod u Seriji A.

Ali, u 88. minutu dosuđen je jedanaesterac za goste, a Jovetić je bio neumoljiv, savladao Željka Brkića i donio timu Roberta Manćinija novi trijumf.

...

Napoli je za svega dva minuta ispustio prednost od dva gola u duelu sa Sampdorijom. Eder je prvo pogodio iz penala, a zatim i izjednačio na 2:2 anuliravši dva pogotka Gonzala Iguaina iz prvog dijela.

Preokret je viđen i na stadionu "Komunale", gdje je Torino uspio da stigne i prestigne prednost Fiorentine i poslije 0:1 dođe do 3:1.

Lacio je doživio pravu blamažu na gostovanju Kjevu. "Leteći magarci" dugo nisu startovali ovako dobro, s obzirom da nakon dva odigrana kola imaju maksimalnih šest bodova.