SERIJA A: Treći poraz Juventusa (VIDEO)

Napoli-Juventus 2:1. Treći poraz u šestom kolu doživio aktuelni šampion Juventus.

Derbi šestog kola Serije A u Napulju dobio je Napoli protiv Juventusa 2.1. Za aktuelnog šampiona Italije to je već treći poraz ove sezone i za liderom Interom zaostaju 10 bodova. Na drugoj strani Napoli je došao do tek drugog ovosezonskog trijumfa i sada su na diobi osme pozicije sa Milanom i Lacijom.

Šampion je neprepoznatljiv, sa najlošijim startom prvenstva u posljednjih 45 godina, dok ni Napoli ne blista, pa su obje ekipe krenule su ofanzivno od početka, a prvu pravu šansu domaći su pretvorili u pogodak.

Majstorski dupli pas odigrali su Lorenco Insinje i Gonzalo Iguain, "ispala" je kompletna odbrana "stare dame", nakon čega je Insinje vrlo preciznim udarcem sa 16 metara uhvatio Đanluiđija Bufona na krivoj nozi i doveo Napolitance do vođstva.

...

Italijanski reprezentativac tako je na najbolji način proslavio svoj 100. meč u Seriji A.

Rođeni Napolitanac, od početka karijere je u Napoliju, ali je prvih sezona bio na "kaljenju" u Čavezeu, Fođi i Peskari. Ipak, strijelac jedinog gola zbog povrede morao je da napusti teren u 39. minutu.
Gonzalo Iguain je nakon 62. minuta igre duplirao prednost za 2:0. Bio je to peti gol u šampionatu Argentica, koji je drugi strijelac Serije A.

...

Juventus je odgovorio već u narednom napadu. Između trojice štopera Napolija najbolje se snašao Lemina i rezultat je smanjen na 2:1. Bio je prvijenac Gabonca Lemine u dresu Juventusa u kojem nastupa kao pozajmljen igrač Liona.