BUNDES: Miroljubivo u Frankfurtu i Dortmundu

Ajntraht-Herta 1:1, Borusija Dortmund-Darmštata 2:2.

Bez pobjednika u meču Ajntraht-Herta 1:1.

Domaćin je vodio od 22. minuta kada je pogodak postigao Majer. Njegov četvrti ove sezone u Bundesligi.

Veliku priliku za izjednačenje imao je reprezentativac Bosne i Hercegovine Vedad ibišević, ali se obrukao u 13. minutu kada je promašio zicer. Već u narednom napadu nakon kornera pogodio je prečku.

Ono što nije uspio Ibišević jeste Darida osam minuta prije kraja za konačnih 1:1.

Borusija je nakon prvog poluvremena gubila od Darmštata 1:0. Meč se kako smo navikli igrao pred fantastičnim navijačima Borusije u Dortmundu. Na Signal Iduna Parku prisutno je 81.359 gledalaca.

U drugom poluvremenu izjednačio je Aubamejang, koji je jedini igrač u istoriji Bundeslige, koji je u sedam uzastopnih mečeva od početka šampionata postigao gol.

Osam minuta kasnije Aubamejang postiže i drugi gol na meču za preokret Borusije. Njegov ukupno deveti ove sezone.

Kada se očekivao kraj meča i pobjeda Borusije šok na stadionu. U sudijskoj nadoknadi pogodio je Sulu za konačnih 2:2. Drugi remi Borusije Dortmund, koja za liderom Bajernom sad zaostaje četiri boda.