SERIJA A: Rekordna pobjeda Napolija na San Siru

Napoli ubjedljiv protiv Milana. Fiorentina i dalje lider.

Šamar Napolija Milanu na San Siru.

Ekipa Siniše Mihajlovića doživjela je prvi poraz ove sezone na svom stadionu. Napoli je slavio 4:0, ubjedljivom igrom i na kraju su nagrađeni i ubjedljiivm rezultatom. Najveća pobjeda Napolija protiv Milana u gostima IKADA.

O nadmoći tima iz Napulja možda najbolje svjedoči podatak da je Milan prvi šut u okvir gola gostiju imao u drugom poluvremenu kada je glavom šutirao Eli.

Napoli je poveo na San Siru u 13. minutu. Strijelac bivši fudbaler Udinezea Alan. Golu je prethodila očajna greška defanzivca Milana Zapate, koji je poklonio loptu gostima, odnosno Insinjeu, a ovaj asistirao Alanu, za treći gol ove sezone.

Pomoćni trener Siniše Mihajlovića na klupi Milana Nenad Sakić isključen je u finišu prvog poluvremena zbog prigovora.

Početkom drugog poluvremena 2:0 za Napoli.  Gonzalo Iguain i Lorenco Insinje su se poigrali odbranom Milana, najjednostavnijim načinom duplim pasom. Iguain je proigrao Insinjea, a ovaj majstorski postigao četvrti gol ove sezone.

Lorenco Insinje je drugi gol postigao 20 minuta kasnije. Ponovo majstorski. Ovaj put iz slobodnog udarca.

Da pobjeda Napolija bude ubjedljiva pobrinuo se Rodrigo Eli, koji je postigao autogol u 76. minutu.Totalna nemoć Milana, bez ideje, bez šanse.

Fiorentina je i nakon ovog kola lider Serije A. Na svom stadionu savladali su Atalantu 2:0. Na samom početku meča praktično se desio ključni detalj. U kaznenom prostoru Atalante defanzivac tima iz Bergama Gabrijel Paleta je skrivio penal i dobio crveni karton. Jedanaesterac je rutinski realizovao Slovenac Josip Iličić.