Arsenal prati Mančestere!

Arsenal nastavio tradiciju 9. kola - da favoriti dobijaju. Mučili se, ali čim su "prelomili" rivala, sve je bilo lakše.

Nikome nije bilo lako na gostovanju u Votfordu, ali je Arsenal pokazao klasu.

U utakmici u kojoj je Votford uporno pokušavao da spusti ritam, te nije dozvoljavao neke egzibicije igrači Arsenala, gosti iz Londona su ipak uspeli da učine baš ono što je odlika velikih ekipa.

Slomili su otpor Votforda, a onda lagano priveli meč kraju, i na kraju ga dobili veoma ubedljivo - 3:0!

Neuzbudljivo prvo poluvreme, koje je obeležila po jedna šansa na obe strane - prvo je Aron Ramzi propustio priliku da "tobdžijama" popravi dan, a onda je Odion Igalo isto to učinio samo svojim navijačima.

Sve do 62. minuta, i sekunde nepažnje, Votford je bio u "igri za bodove", ali je Aleksis Sančez kaznio neopreznost.

Kazorla je poslao loptu iza leđa odbrane, Ozil je pokupio i krenuo da šutira, ali je u tom trenutku oboren. Nije ni stigao da podigne ruke i zatraži penal od sudije, a Aleksis Sančez, koji se baš tu našao, zakucao je loptu u mrežu Gomeša. To mu je bio šesti gol na poslednja tri meča...

Kao da je tada, ionako neefikasni Votford, izgubio želju za "trkom po terenu", pa su omogućili i Olivijeu Žiruu da se upiše.

Prošao je Aron Ramzi poslao sjajnu loptu na desnu stranu za Ozila, a ovaj bez razmišljanja uposlio Žirua.

Šansu koju je "izmislio" iskoristio je Olivije Žiru i zakucao loptu visoko u mrežu.

Za dobru partiju nagrađen je i "radnik" Ramzi koji je posle briljantnog slalom Ektora Beljerina po zemlji šutirao i savladao još jednom brazilskog čuvara mreže.

Ranije danas, Totenhem i Liverpul su igrali bez golova, dok su Čelsi, Mančester siti i Mančester junajted ostvarili sigurne pobede.