"Slepi miševi" nad Valensijom, Viljareal gazi!

Valensija savladala gradskog rivala Levante 3:0, dok je Viljareal bio bolji od promenljive Sevilje.

Po tri gola na dva zanimljiva derbija u Primeri!

Viljareal je na svom stadionu savladao Sevilju 2:1, dok je Valensija pokazala da iako ne igra konstatno, ipak gospodari gradom - pobedili su Levante 3:0.

Uspela je Sevilja da se posle lošeg početka vrati na pobednički kolosek, ali je to ipak zaustavio Viljareal, koji se vratio na četvrtu poziciju.

Fudbaleri Sevilje bili su nespretni posle prekida tokom čitave utakmice, a u 25. minutu jednu takvu situaciju Viljareal je pretvorio u gol.  Došla je lopta kod Marija Gaspara posle kornera, a on je posle dugo "čeprkanja", uspeo da nađe poziciju za šut i savladao je golmana Rika.

Na 2:0 je povisio Bakambu nakon dodavanja Denisa Suareza, koji je prošle sezone nosio dres Sevilje, da bi u 76. minutu novi tandem Andalužana – Konopljanka i Ljorente, smanjio rezultat i tako ublažio poraz.

Dugo su mirovale mreže u malom gradskom derbiju u kom je Valensija ipak savladala Levante 2:0.

Pako je doveo "slepe miševe" do vođstva u ovom duelu u 64. minutu iz penala, nakon što je Sofijan Feguli krenuo na loptu koju je odbio golman Ruben, ali je čuvar mreže loše reagovao i oborio Alžirca. Odgovornost je preuzeo povremeni reprezentativac Španije Pako i šutirao u donji desni ugao za 1:0.

Dvojica igrača su bili glavni akteri i drugog gola za Valensiju.

Pako je bio sam ispred istrčalog golmana Rubena, pa ga je lobovao, međutim Feguli je nastavio da trči za loptom i ubacio ju je u mrežu kada je bila na metar od gola, pa je praktično "ukrao" gol svom kolegi.

Kakvu je glupost napravio Feguli govori i to da se nalazio u ofsajdu, ali sudija, na njegovu sreću, nije podigao zastavicu.

Sve sumnje oko pobednika otklonio je mladi Zakarija Bakali koji je u 80. minutu sa krila ušao u sredinu i prelepim golom postavio konačnih 3:0. To je ujedno bio i najlepši pogodak na meču!