"Besmrtni" Klaudio Pizaro

Peruanski veteran zatresao je mrežu "fenjeraša" Augzburga i tako se upisao u listu strijelaca i u petnaestoj od ukupno šesnaest bundesligaških sezona. Pol Ferheg postigao četvrti ovosezonski gol iz penala!

Legendarni peruanski golgeter Klaudio Pizaro postigao je danas vodeći pogodak za svoj Verder u duelu sa Augzburgom i tako i u petnaestoj od ukupno šesnaest bundesligaških sezona u karijeri bar jednom se upisao u listu strijelaca.

Samo su desetorica igrača u istoriji najjače njemačke lige uspjeli da se raduju pogotku svaki put tokom 16 sezona.

Tako je 37-godišnji veteran, koji je osim Verdera nastupao i za Bajern Minhen, pokazao da nije za staro gvožđe ni u poznim godinama.

Tim iz Bremena na kraju je slavio 2:1.

Samo trinaest minuta na terenu trebalo je Pizaru da zatrese protivničku mrežu (ušao na poluvremenu umjesto Nigerijca Antonija Udže), da bi na 2:0 povisio Fin Bartels u 69. minutu. Sve što su domaći uspjeli da urade je gol iz penala u sudijskoj nadoknadi vremena.

Pol Ferheg bio je siguran egzekutor najstrože kazne postigavši svoj četvrti ovosezonski gol sa 11 metara!

Augzburg je ostao na začelju tabele sa samo šest bodova, dok je Verder sa ova tri boda napredovao i sada je na 14. mjestu.