SERIJA A: Milanu samo bod u Modeni

Fudbaleri Milana uknjižili su u nedjelju uveče samo treći ovosezonski remi i to na gostovanju Karpiju u Modeni (0:0).

U posljednjoj utakmici 15. kola italijanske Serije A, izabranici Siniše Mihajlovića stigli su samo do boda u Modeni protiv novajlije u šampionatu Italije i najslabije odbrane na "Čizmi".

U prvih 20 minuta utakmice na stadionu “Alberto Bralja“, domaćin je imao više od igre i čak stvorio nekoliko polušansi da dođe do prednosti, a nakon toga, gosti sa „San Sira“ su preuzeli konce u svoje ruke, ali nisu uspjeli da zatresu mrežu slovenačkog golmana Vida Beleca.

Milanezi su najvećim dijelom susreta igrali potpuno nepovezano, ali su u 35. minutu propustili najbolju šansu - Mbaje Nijang je odapeo projektil pod prečku, ali je odlično intervesnisao golman Belec i izbacio loptu u korner!

Pet minuta kasnije domaći su se našli u šansi, tačnije Kevin Lazanja je oklijevao sa udarcem i oboren je u kaznenom prostoru, ali se sudija Masimilijano Irati nije oglasio.

U drugom dijelu, domaći su se opredijelili da čuvaju svoju mrežu, a Mihajlovićev tim uprkos terenskoj inicijativi nije uspio da ozbiljnije zaprijeti golu domaćina.

Sve do 85. minuta kad je golman Karpija sjajno odbranio šut glavom Aleksa s nekoliko metara, a u nastavku akcije i Đakoma Bonaventure.

Kad se sve sabere, ipak premalo od „rosonera“...