Sjajni Depor, šok na Nou Kampu

Barselona uprkos vođstvu od 2:0, morala da se zadovolji bodom. Pobede Selte, Sevilje, ali i Las Palmasa, i to u 93. minutu!

Sjajno izveden slobodan udarac Lionela Mesija i "bomba" Ivana Rakitića nisu bili dovoljni Barseloni za pobedu nad ove sezone odličnim Deportivom iz La Korunje!

Šampion je od 62. minuta vodio 2:0, ali su igrači i trener Luis Enrike olako poverovali da je posao time obavljen.

Gostima iz La Korunje prvo je poništen gol zbog ofsajda, Lukas Perez potom je smanjio na 2:1, a Aleks Bergantinos perfektnim šutom iskosa sa desne strane izjednačio na 2:2!

Ubitačnim kontrama, Deportivo se zasluženo vratio u život i osvojio bod, koji će mu biti veliki moralni podstrek u nastojanju da se posle osam godina ponovo plasira u neko od evropskih takmičenja.

Pokušali su Katalonci potom da ubace u "petu brzinu" i postignu pobedonosni pogodak, ali nije išlo.

Za preostalih sedam-osam minuta nisu stvorili nijednu ozbiljnu šansu i morali da se pomire sa drugim uzastopnim remijem u Primeri, posle prošlonedeljnih 1:1 u Valensiji.

Sada će Atletiko Madrid moći da se bodovno izjednači sa liderom, a Real da se približi na "minus dva"...

Barselona - Deportivo 2:2
Izvor: Youtube/La Liga