Konačno preokret Milana, Miha može mirno da spava!

Prvi put ove sezone "rosoneri" su uspjeli da stignu i prestignu prednost rivala.

Kada je početkom juna stigao na klupu Milana, svi u taboru "rosonera" očekivali su da će Siniša Mihajlović konačno izvući Milaneze iz sivila.

Nakon prvog poluvremena 17. kola Serije A, izgledalo je da će srpski trener i njegov tim doživjeti još jedan šamar, i to u gostima protiv debitanta u Seriji A, Frozinonea.

Ipak, drugih 45 minuta donijelo je potpuni preokret i igru po želji Mihajlovića, koji će uspješno okončati 2015. godinu, na šestom mjestu Serije A.

Milan je izgubio svih pet dosadašnjih utakmica u kojima je imao zaostatak. Dakle, niti jednom nije uspio da stigne prednost rivala. Do večeras.

Frozinone - Milan 2:4 (1:0)

Dominirao je Milan u prvom poluvremenu, ali je Frozinone iskoristio jednu priliku i na odmor otišao sa golom prednosti. Odličan kontranapad odigrali su domaći, Federiko Dionizi je sa centra poslao milimetarski precizan pas prema Danijelu Ćofaniju, koji rutinski pogađa mrežu gostiju.

Sjajnu kontru izveli su milanski crno-crveni u 50. minutu. Akcija je krenula od Karlosa Bake, lopta je stigla do Keisukea Honde, koji je uočio usamljenog Ignjasia Abatea na desnoj strani. Ovaj nije oklijevao ni sekund, snažno je šutirao i Nikola Leali nije imao šanse, 1:1.

Za samo četiri minuta Milan je stigao do preokreta, i to preko Bake. Kolumbijac je postigao osmi gol ove sezone, da bi Aleks u 77. minutu potvrdio trijumf "rosonera".

Sve što su fudbaleri Frozinonea uspjeli da urade do kraja je utješni gol Dionizija, kojim su smanjili na 2:3, ali je Đakomo Bonaventura u sudijskoj nadoknadi vratio dva gola prednosti Milanu, za konačnih 2:4.

Sampdorija je poprilično lako došla do pobjede protiv Palerma, dok je vrijedne bodove u gostima osvojio Udineze, i to sa igračem manje u Torinu.

Zavjesu na ovu godinu spustiće Inter i Lacio, u posljednjem meču 17. kola. Derbi susret počinje u 20:45.