U prvom današnjem meču 18. kola Serije A bodovi ostali na "Friuliju".

Udineze i Atalanta odigrali su prvi današnji meč 18. kola Serije A, a bodovi su ostali na "Friuliju".

Iako je na posljednjih deset međusobnih susreta ova dva tima viđeno čak šest remija, ovaj put jedna strana se radovala, i to ona domaća, crno-bijela.

UDINEZE - ATALANTA 2:1 (2:0)

Prvi gol na utakmici viđen je u 23. minutu. Siril Tero nadskočio je svoje čuvare nakon kornera i glavom doveo Udineze u vođstvo, da bi u samom finišu prvog poluvremena hrvatski internacionalac Stipe Perica, takođe glavom, matira gostujućeg čuvara mreže za 2:0 nakon prvih 45 minuta.

Marko Dalesandro petnaest minuta prije kraja susreta svojim prvim golom u Seriji A samo je ublažio poraz gostiju.

Ovim trijumfom Udineze se izjednačio na tabeli po broju bodova sa današnjim rivalom. Bio je ovo "zebrama" četvrti trijumf na posljednjih šest prvenstvenih mečeva, a ekipi iz Bergama treći poraz u nizu.

Do kraja dana biće odigrani preostali mečevi ovog kola.