Lulić se vratio i to sjajnim golom (VIDEO)

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Senad Lulić vratio se poslije duže povrede u tim Lacija i na gostovanju u Bolonji spasio bod nebesko-plavima iz Rima (2:2).

Na utakmici 20. kola italijanske Serije A, defanzivac "zmajeva" se ponovo našao u ekipi Rimljana poslije više od mjesec dana pauze izazvane pomalo bizarnom povredom prsta u teretani.

Naime, fudbaleru Lacija je pao teg na šaku i samo pravovremenom intervencijom ljekara spriječena je amputacija prsta.

Lulić je prema tvrdnjama klupskog ljekara Roberta Bjankinija trebao da se vrati na teren tek u četvrtfinalu Kopa Italija protiv Juventusa (20. januara) ili čak četiri dana kasnije protiv Kjeva u prvenstvu.

Međutim, trener Lacija Stefano Pioli odlučio je da ukaže povjerenje Luliću u drugom poluvremenu meča u Bolonji, posebno jer su nebesko-plavi zaostajali za domaćinom dva pogotka.

Najprije je zbog prekršaja u kaznenom prostoru dosuđen penal za Lacio uz crveni karton Adama Masine u 70. minutu jer je bio posljednji čovjek odbrane, a siguran realizator za 2:1 bio Antonio Kandreva.

I onda samo šest minuta kasnije, bh.fudbaler je volej udarcem savladao golmana Antonija Mirantea i osigurao nebesko-plavima jedan bod.