Moćna Barsa "izrešetala" Atletik

Barselona pobedila Atletik Bilbao 6:0 u 20. kolu Primere. Luis Suarez postigao tri gola...

Osveta!

Barselona je na početku sezone izgubila Superkup Španije tako što je u prvom meču poražena u Bilbau 4:0, dok je na Kamp Nou bilo 1:1. Katalonci su posle slavili pobedu u Primeri na San Mamesu 1:0, a u drugom meču, u nedelju uveče pred svojim navijačima, vratili su sve Baskima sa kamatom.

Barselona je pobedila 6:0 (2:0)!

Doduše, Atletik je ceo meč igrao sa igračem manje, jer je već u trećem minutu isključen golman Iraizoz. Lionel Mesi bio je nepogrešiv sa bele tačke.

Do kraja prvog poluvremena upisao se i Nejmar u 31. minutu na asistenciju Luisa Suareza.

A, onda je na scenu stupio Urugvajac, koga je u seriji golova prekinuo samo Ivan Rakitić. Suarez je bio strelac u 47, 68. i 82. minutu. Hrvat se upisao u 62.

Barselona ima dva boda manje od Atletiko Madrida (47-45), ali i meč manje. Bilbao je na devetom mestu sa 28 bodova.