Trećeligaš u polufinalu italijanskog kupa!

Trener "male" Alesandrije Anđelo Gregući, koja će se za plasman u finale boriti protiv Milana, uspjeh je posvetio preminulom fudbaleru Pjermariju Morosiniju.

Italijanski trećeligaš Alesandrija nastavlja da pravi seznacije u italijanskom kupu.

Nakon uspješno odrađenih kvalifikacija, a onda i eliminacije člana Serije A Đenove u osmini finala 2:1, član Lega Pro lige (treća liga) iz daljeg takmičenja izbacio je i drugoligaša Speciju identičnim rezultatom.

Iako je Specija vodila sve do 83. minuta golom Emanuela Kalajoa, za nepunih deset minuta gosti su preko Rikarda Bokalona stigli do preokreta. Pobjednički pogodak Alesandrija je postigla u drugom minutu nadoknade.