I kada ne ide, Mesi rešava golčinom! (VIDEO)

Barselona nije bila na prepoznatljivom nivou u Malagi, ali je pobedila.

Malaga - Barselona 1:2, iako je lako moglo da bude 2:1, pa i više...

Domaćin je u meču 21. kola bio odličan, taktički veoma dobro postavljen, međutim, Barselona ima Lionela Mesija. Još kada se Argentinac vrati na teren posle meča pauze, teško ga je zaustaviti.

Nije najbolji igrač planete "blistao" na La Rosaledi, ali je jedan potez bio dovoljan da reši pitanje pobednika. U 51. minutu sjajno je uhvatio volej i pogodio za, ispostavilo se, konačnih 2:1.

Barselona je prethodno povela posle samo 64 sekunde igre. Brzo su se Katalonci našli pred golom domaćeg tima, a Luis Suarez je nesebično proigrao Munira El Hadadija, koji je iskoristio šansu.

To, međutim, nije uplašilo igrači Malage, koji su odigrali odlično prvo poluvreme, a nagrada je stigla u 32. minutu. Huan Pablo Anor Akosta - Huanpi - iskoristio je loše ispucavanje Maskerana i doneo izjednačenje svom timu.

I pored bolje igre u prvom delu meča, Malaga je na odmor mogla sa zaostatko, ali je Mikel Tores u 43. minutu mestralnim uklizvanjem blokirao šut Mesija i sprečio Argentinca da pogodi nebranjenu mrežu, posle odbranjenog udarca El Hadadiju.

Po povratku sa odmora, ipak, gosti su brzo vratili prednost i potom se nisu opuštali do kraja meča.

Videćemo kakav će biti odgovor Atletiko Madrida koji u nedelju dočekuje Sevilju.