"Radio fen" na poluvremenu, Barsa se sabrala

Gol Arica Adurica u 89. minutu prvog meča i rezultat na poluvremenu revanša, naterali su Enrikea da podigne mobilnost na gornji nivo. Isplatilo se.

Gol Arica Adurica u 89. minutu prve utakmice na "San Mamesu" naterao je Luisa Enrikea da izvede najjači sastav za revanš.

Rezultat 0:1 na poluvremenu revanš meča na "Kamp Nou" naterao je Luisa Enrikea da igračima priredi vruć govor u svlačionici.

Završilo se onako kako je i počelo – ubedljivom pobedom Barse!

Posle 1:2 u Baskiji, golovima Luisa Suareza, Đerara Pikea i Nejmara Žuniora u nastavku večerašnjeg revanš meča četvrtfinala Kupa kralja: Barselona – Atletik Bilbao 3:1 (0:1).

Bilbao Ernesta Valverdea održao je pravi mali čas fudbala nezainteresovanim Kataloncima u revanš meču i imao rezultat koji je davao izgleda za plasman dalje, uprkos porazu na svom terenu, ali dalje od 0:1 (Injaki Vilijams u 12. minutu) Baskijci nisu stigli.

Zadržali su Barsu na jednom šutu u okvir gola u prvih 45 minuta, devet puta "pucali" ka vratima favorita, dva puta je to išlo u okvir, jednom završilo tamo gde treba, ali za novih 45 minuta gosti nisu imali snage. Ni vere, reklo bi se, jer...

Kako je Enrikeov tim "stegao" u nastavku, tako je popustio otpor Atletika, kojeg su načeli Leo Mesi i Suarez u 53. minutu, a dokusurili Dani Alveš i Pike u 82, odnosno sam Nejmar u nadoknadi vremena kada je postigao divan gol za konačnih 3:1, odnosno 5:2.

Ko bi rekao da je bilo neizvesno, ako se pogleda konačan rezultat?

Golovi sa "Kamp Nou".

Barselona je prošla u polufinale i protivnika će saznati na žrebu, 29. januara, a to sigurno neće biti Atletiko Madrid. Evo i zašto.