Miroljubivi HSV i Keln, prvenac Rajkovića

Remi u pretposljednjem meču 20. kola Bundeslige, a Slobodan Rajković "ovjerio" pobjedu Darmštata u Hofenhajmu.

Ni u šestom uzastopnom meču Hamburger SV nije uspio da obraduje svoje navijače. Tim HSV-a remizirao je protiv Kelna 1:1, u meču na kojem su daleko više prilika imali "jarčevi".

Sve bitno desilo se u finišu prvog i na početku drugog poluvremena.

Gosti su do prednosti stigli golom Simona Colera u 41. minutu, nakon greške domaće odbrane, koja je poklonila loptu Jonasu Hektoru.

U prvom napadu u nastavku, HSV je izjednačio. Sjajnu akciju domaćih prelijepim golom krunisao je Nikolaj Miler.

U domaćem sastavu Gojko Kačar igrao je do 67. minuta, a Emir Spahić cijeli meč, dok je Filip Mladenović odigrao svih 90 minuta u gostujućem timu.

Kelnu je ovo bio četvrti remi u nizu van svog stadiona.

Šestu ovosezonsku pobjedu ostvario je i Darmštat i to na gostovanju u Hofenhajmu - 0:2.

Srpski internacionalac Slobodan Rajković najprije je bio asistent kod prvog pogotka Turčina Ajtaka Sulua, da bi u 85. minutu "ovjerio" trijumf gostiju postigavši prvi pogodak u dresu Darmštata.

Domaćin je uknjižio 10. jubilarni poraz i predstoji mu grčevita borba za opstanak u Bundesligi.

Odigrano u petak:

Borusija Menhengladbah - Verder 5:1 (2:0)
/Štindl 12, Kristijansen 32, 50, Rafael 70 penal, Nortdvejt 90 - Pizaro 56 penal/

TABELA: Bajern Minhen 53, Borusija Dortmund 45, Herta 35, Šalke 33 , Borusija Menhengladbah 32, Bajer Leverkuzen 32, Majnc 30, Volfsburg 27, Keln 26, Ingolštat 26, Štutgart 24, HSV 23, Augzburg 21, Ajntraht 21, Darmštat 24, Verder 19, Hofenhajm 14, Hanover 14.