Barsa korak bliže 24. kruni!

Barselona pobedila Hihon i uvećala prednost na čelu tabele Primere. Lionel Mesi strelac dva gola, sada ih u španskom prvenstvu ima ukupno 301.

Konačno Barselona i Sporting iz Hihona imaju isto odigranih utakmica kao i ostali članovi Primere.

Pomenuti klubovi morali su da odlože međusobni duel u Asturiji, jer su Katalonci imali obaveze na FIFA Svetskom prvenstvu za klubove, koje je naravno Barselona osvojila pobedivši San Lorenco u finalu. Lionel Mesi i moćno društvo sa Kamp Noua je na pravom putu da osvoji barem još jedan pehar ove sezone. U Primeri, po 24. put.

Veliki korak, prema očekivanjima, Barselona je napravila u Hihonu.

Utakmicu je obeležila pobeda gostiju 3:1 (2:1), ali i tri lepa gola, od kojih dva Mesija, čime je Argentinac postao prvi fudbaler u istoriji takmičenja koji je postigao 300 i više golova, tačnije 301.

Barselona je u velikoj formi, a to potvrđuje niz od 31 utakmice bez poraza. Poslednji je doživela 3. oktobra prošle godine, kada je Sevilja slavila pobedu na "Ramon Sančez Pichuanu" 2:1.

Od tog meča do danas, Barselona je u Primeri odigrala 17 duela i osvojila 45 bodova!

Tim Luisa Enrikea sada prvom pratiocu, madridskom Atletiku, beži šest bodova (60-54), dok od najvećeg rivala Reala ima sedam bodova više.

Meč na El Molinonu obilovao je lepim golovima.

Sporting je načeo Mesi u 25. minutu. Njegov udarac sa 20-ak metara bio je nezadrživ, baš kao i onaj šest minuta kasnije, kada je na povratrnu loptu Luisa Suareza odreagovao udaracem spoljnom iz kolena pod prečku.

Pogodak Sportinga plod je lepe i brze kontre, koja se završila realizacijom Karlosa Kastra u 27. minutu za 1:1.

Suarez je promašio penal, tačnije odlični golman ekipe iz Hihona Piču Kueljar istakao se lepom paradom, ali mu se Urugvajac revanširao vrlo brzo, u 67. minutu, plasiranom loptom u dalji ugao.

Hihon nije u "crvenoj zoni", od nje ga dele dva boda. Dodajmo da je Ognjen Vranješ meč odgledao s klupe za rezervne igrače.