Borac preuzeo drugo mesto!

Čačani pobedili Jagodinu i probili se na drugo mesto. Lazar Jovanović upisao tri asistencije. Rad bolji od Novog Pazara. Zanimljivo 23. kolo...

Borac preuzeo drugo mesto! Izvor: MN PRESS

Počelo je...

Čukarički i Metalac otvorili su u petak prolećni deo Superlige, a već dan kasnije zakuvalo se na terenima širom Srbije. Crvena zvezda i Mladost Lučani odigrali su zanimljiv meč u kojem je lider pobedio 2:1.

Borca je u Čačku održao lekciju Jagodini 3:0 i preuzeo drugo mesto na tabeli.

"Zebre" su povele golom Vuka Sotirovića u sedmom minutu, posle prodora i centaršuta sa desne strane Lazara Jovanovića. Vođstvo je duplirao Srđan Vujaklija u 28. minutu ponovo posle dobrog dodavanja Jovanovića, a konačan rezultat postavio je Darko Zorić u 83. minutu, posle treće asistencije Jovanovića na utakmici.

Jovanović je ove zime došao iz Lučana u Borac.

Ekipa iz Čačka je tako prekinula niz od dva poraza, ostvarila 12. pobedu u prvenstvu i preuzela drugo mesto od Čukaričkog. Borac sada ima 40 bodova, a Čukarički, koji je juče odigrao 1:1 sa Metalcem, ima 38 bodova.

Jagodina je pretrpela 10. poraz i nalazi se na pretposlednjem 15. mestu sa 19 bodova.

Fudbaleri Rada pobedili su na svom terenu Novi Pazar sa 1:0 i prekinuli niz od 12 utakmica bez pobede.

Jedini gol postigao je Radoš Protić u 41. minutu kada je glavom poslao loptu u mrežu, posle asistencije Aleksandra Lutovca.

Posle četvrte prvenstvene pobede Rad je 13. na tabeli i nalazi se u grupi ekipa koje su osvojile po 19 bodova, a Novi Pazar, koji u poslednje tri utakmice nema pobedu, zauzima 12. mesto na tabeli sa 24 boda.

Vojvodina nije uspela da na "Karađorđu" pobedi poslednjeplasirani Spartak - 1:1 (0:1). Gosti iz Subotice stigli do do prednosti golom Nenada Šljivića, posle grube greške odbrane "lala", ali je domaćin, preko Dejana Melega, izjednačio iz penala sredinom drugog poluvremena.

Novosađani su se izjednačili na četvrtom mestu sa Partizanom (obe ekipe imaju po 36 bodova), dok je Spartak i dalje na začelju.

U nedelju od 14 časova igraju se preostale tri utakmice: OFK Beograd - Partizan, Radnički (N) - Javor i Voždovac - Radnik.