FA KUP: Paje je Bilićev dragulj, ispao Totenhem!

Jedan od pet timova koji su osvojili Premijer ligu, Blekburn, ubedljivo je poražen od Vest Hema u petoj rundi FA Kupa. Totenhem ispao iz trke za ovo takmičenje...

Fudbaleri Blekburna sigurno su bili oduševljeni kada su videli da će u petoj rundi FA Kupa biti domaćini... Ali, sigurno da im je pao "mrak na oči" kada su videli da će im u goste doći tim koji najbolje igra na tuđim stadionima - Vest Hem.

Bilićevi fudbaleri loše su ušli u meč i već u 20. minutu i poveli preko Maršala.

Ali, kao da je to "upalilo" gostujuće igrače, i za samo 15 minuta stigli su do preokreta. Prvo je Viktor Mozes savladao Stila, da bi to isto uradio i Dimitri Paje, najbolji fudbaler ovog tima.

I to kako. Savršen slobodan udarac za potpuni preokret.

A, onda, Tejlor im je olakšao posao...

Crveni karton u 54. minutu značio je i kraj nada - pošto je Emanuel Emenike pogodio za 3:1 u 64. minutu. Kujate je međutim vratio brojčanu prednost u normalu direktnim crvenim kartonom koji je dobio u 75. minutu, ali je Vest Hem nastavio da pogađa.

Emanuel Emenike i Dimitri Paje dokrajčili su Roverse - 5:1!

Da se tradicija dobrih partija gostiju nastavi, pobrinuo se Kristal Palas.

Tim Alana Pardjua imao je poprilično težak zadatak, ali kao da su "orlovi" uspeli da iskoriste prevelik broj utakmica sa kojima je suočen Totenhem. Za samo sedam dana oni su odigrali derbi sa Sitijem u Premijer ligi i sa Fiorentinom u Ligi Evrope, a za Kup jednostavno nisu imali snage.

Bez obzira na to sa druge strane je bio rival koji je u očajnoj formi, i u poslednjih 11 utakmica zna samo za pobede u FA Kupu, i od Totenhema se očekivalo više.

Da je u pitanju manjak koncentracije govori i to da su pogodak primili na kraju prvog poluvremena, kada je Martin Keli koji je izvrsno trčao po desnoj strani i čekao pas - a kada ga je dobio, fantastično je šutirao i savladao Vorma.