Nevila krenulo: Tri pobede u nizu!

Fudbaleri Valensije zabeležili i treću pobedu u nizu, a Real Sosijedad četiri.

Početak iz košmara, ali izgleda da sada ide sve po Garijevom planu!

Fudbaleri Valensije bili su bolji od Granade u gostima, što je treća uzastopna pobeda za "slepe miševe". Ukoliko se ne računaju utakmice u Kupu, u kojima je Valensija i "znala dobiti neki meč", Nevil je imao očajan skor u ostalim takmičenjima, i bio je bez pobede na 10 utakmica, ali sada je u dobrom ritmu.

GRANADA - VALENSIJA 1:2 (0:0)

Veliki broj utakmica Valensije, otkada je Gari Nevil na klupi, na poluvremenu se završavao "bez pobednika", da bi već na startu drugog poluvremena igrači sa "Mestalje" u potpunosti izgubili koncentraciju i brzo kapitulirali.

To se nije desilo u nedelju. Zapravo, desilo se nešto potpuno suprotno.

Grešku fudbalera Granade u odbrani iskoristili su igrači Valensije i posle lepog kombinovanja u šesnaestercu - došli do vođstva. Igrač kome je Gari Nevil "oduzeo" kapitensku traku, Dani Pareho, pogodio je na asistenciju svog novog kapitena - Paka Alkasera.

Beautiful Goal D. PAREJO -- Granada CF 0-1...by ylberenexhipi

Granada je možda zaslužila i bod. Sem toga što su imali veći posed lopte, imali su i veći broj prilika, pa je pravo čudo kako pokušaj Davida Barala nije završio u mrežu umesto na stativi, a u šansama su bili i Jusef El-Arabi i Isak Sakses, ali izjednačenja nije bilo.

Umesto toga - drugi gol za Valensiju.

Sjajni Santi Mina, koji je u toku nedelje zabeležio tri gola i dve asistencije, rešio je meč pogotkom u nadoknadi vremena, nakon sjajnog proigravanja Andrea Gomeša. Pako je izašao sam pred golmana, ovaj mu je odbranio, ali je Mina sve vreme pratio akciju i postigao gol.

371_Granada___Valencia_1456079804862_cut

Tada je došlo do opuštanja igrača Valensije i primili su novi gol iz prekida. Ruben Ročina je centrirao sa leve strane, Mendez je pogodio, ali je do kraja ostalo svega šezdeset sekundi. To je bilo premalo za Granadu.

Posle pobede nad Espanjolom (2:1) i Rapidom iz Beča (6:1), a sada i nad Granadom, Valensija je na dobrom putu za povratak u formu.

371_Granada___Valencia_1456081311422_cut

U drugom meču, minimalnim rezultatom, rešen je derbi Baskije.

Real Sosijedad je gostovao Atletik Bilbaou, i uprkos mnogim početničkim greškama u drugom poluvremenu, uspeli su da odnesu čitav plen sa "San Mamesa". Za pobedu je bio dovoljan odličan šut Džonatasa u 17. minutu, na asistenciju Karlosa Vele, a pravo je čudo kako još neki pogodak u prvom poluvremenu nisu postigli gosti iz San Sebastijana.

Bilbao značajno bolji u nastavku, pogađao je i stativu, ali promene rezultata nije bilo.

Bilbao0-1Sociedad