Vikend iz snova za Barselonu, posle kojeg možda imamo novog-starog šampiona Španije.

Barselona je u 25. kolo Primere ušla sa šest bodova više od Atletika, a sedam od Reala.

Iz vikenda "iz snova", ako Katalonce pitate, izašla je sa možda i nedostižnih osam bodova više od Atletika, a devet od Reala.

Posle "kraljevskog kluba", i drugi madridski je kiksnuo ove nedelje.

Tačno 45.323 navijača na "Visente Kalderonu" videlo je magične odbrane Alfonse Areole za: Atletiko – Viljareal 0:0.

Do daljeg: Barselona 63, Atletiko 55, Real 54, Viljareal 49...

Areola je sačuvao svoju mrežu na petoj uzastopnoj utakmici: Granada 1:0, Bilbao 0:0, Malaga 1:0, Napoli 1:0, Atletiko 0:0, a ove noći sanjaće ga Fernando Tores i Gabi, kojima je u drugom poluvremenu veoma tvrde utakmice u kojoj nije bilo šansi odbranio dva "zicera" za verovatnu pobedu ekipe Dijega Simeonea.

Areola je, uz pomoć saigrača iz odbrane "Žute podmornice", sačuvao mrežu na sedam od poslednjih devet mečeva.

Viljareal je na drugoj strani uputio samo jedan šut u okvir gola, praktično da Jan Oblak nije imao posla nijednog trenutka, ali je zato Areola sa zadovoljstvom radio svoj posao. U 42. i 43. minutu, doduše, imao je sreće što su udarci Antoana Grizmana i Kokea išli "tik" pored stative, ali se istakao u nastavku... Prvo je u 54. minutu poništio "viđen gol" posle udarca Kokea, a potom u 79. sjajnom intervencijom zaustavio odličan udarac Toresa za njegov novi pogodak.

Nije se dogodilo, čak ni kada je prošlosezonski as Viljareala, a sada nada Atletika, Lusijano Vijeto, imao veliku šansu u 91. minutu, ali je njegov udarac u poslednjem trenutku izblokiran.

Atletiko je definitivno posustao pred nedelju u kojoj ekipu očekuje prvi meč osmine finala Lige šampiona sa PSV Ajndhovenom u gostima. Na "Filips arenu" Simeone ne vodi sastav koji je u ohrabrujućoj formi, crveno-beli u poslednjih sedam mečeva u svim takmičenjima imaju samo dve pobede i to protiv skromnih Hetafea (0:1) i Eibara (3:1).