Novi šok na "Emirejtsu", izgubio i Totenhem!

Sve se "otvara" Lesteru, čak i kad "lisice" ne pobeđuju. Novi poraz Arsenala, posle dugo vremena kiks Totenhema!

U utorak uveče Lester je odigrao samo 2:2 kod kuće sa Vest Bromvič Albionom i UVEĆAO prednost u odnosu na najveće rivale!

U sredu, izgubili su i Arsenal i Totenhem, a potom je Mančester sitiju očitana lekcija iz modernog fudbala na "Enfildu", što je iskoristio Junajted i golom Huna Mate u 83. minutu izjednačio se sa gradskim rivalom na četvrtom mestu na tabeli.

Imaćemo LUDU završnicu!

Arsenal - Svonsi 1:2

Vest Hem - Totenhem 1:0

Liverpul - Mančester siti 3:0

Mančester junajted - Votford 1:0

TABELA: Lester siti 57, Totenhem 54, Arsenal 51, Mančester siti (-1) 47, Mančester junajted 47, Vest Hem 46, Stouk 42, Liverpul (-1) 41, Sautempton 40, Čelsi 39, Everton (-1) 38, Votford 37, VBA 36, Kristal Palas 33, Bormut 32, Svonsi 30, Sanderlend 24, Norič 24, Njukasl (-1) 24, Aston Vila 16.

Fudbaleri Lestera zadržali su prednost na vrhu tabele Premijer lige, pošto su svi njegovi pratioci poraženi u večerašnjim utakmicama 28. kola, koje je obilovalo iznenađenjima.

S bodom osvojenim u utorak, "lisice" su stekle tri boda prednosti naredne večeri, pošto su poraženi prvi pratilac, Totenhem, koji je do dolaska na gradski derbi sa Vest Hemom imao ŠEST uzastopnih pobeda u Premijer ligi, a poslednji poraz na gostovanjima doživeo je... 8. avgusta 2015. godine!

U isto vreme, samo u severnom Londonu, Arsenal je upisao i treći poraz u nizu, posle onih u mečevima sa Barselonom (0:2) i Mančester junajtedom (3:2). U međuvremenu, poljuljana četa Arsena Vengera, čija je odbrana opet "briljirala", odigrala je i 0:0 sa Halom u FA kupu, pa je Svonsi pobedom od 1:2, trećom u poslednje četiri sezone na "Emirejtsu", krizu rezultata "tobdžija" produžio na četiri utakmice bez pobede.

Totenhem je poražen 1:0 u londonskom derbiju sa Vest Hemom. Trijumf "čekićarima" doneo je Mikail Antonio golom posle prekida u sedmom minutu. "Pevci" su bili potpuno dominantni, ali nisu uspeli da dođu do boda.

Arsenal je danas poveo golom Džoela Kembela u 15. minutu, ali je Svonsi preokrenuo pogocima Vejna Rutledža u 32. i Ešlija Vilijamsa u 74. minutu. To je gostima bila prva pobeda posle četiri utakmice i dva vezana poraza i sada ima šest bodova više od ekipa iz opasne zone!

Arsenal je poveo "na vreme" protiv "labudova", lepim golom Kempbela u 15. minutu na asistenciju Aleksisa Sančeza, ali je posle spornog starta nad Mesutom Ozilom na sredini terena sevnula munjevita kontra gostiju, Kork odigrao je u prostor za Rutlidža, a ovaj rutinski savladao Petera Čeha.

Inače fantastični golman, u jeku Arsenalove inicijative u drugom poluvremenu, napravio je veliku grešku posle prekida izvedenog sa desne strane, "plivao u prazno" i omogućio Vilijamsu da pored hronično očajno postavljene odbrane "tobždija" ubaci loptu u praznu mrežu za šokantih 1:2.

U tom trenutku u istočnom Londonu i dalje je bilo "ranih" 1:0 u gradskom derbiju.

Neverovatni Dimitri Paje idealno je centrirao iz konrera, Antonio bio je najviši u skoku pred golom Totenhema, zakucao i loptu i Uga Lorisa u mrežu i doveo Vest Hem u vođstvo protiv tima koji bi novom pobedom u nizu u Premijer ligi mogao da osvane kao prvoplasirani.

Da bi se to dogodilo, "pevci" će u drugom poluvremenu morati da postignu bar dva gola. Ako budu igrali kao u prvih 45, od toga neće biti ništa. Momci Maurisija Poketina imali su posed lopte od 63 odsto, a nisu uputili šut ka golu "čekićara".

Čak ni neki koji je išao pored ili preko gola, pa ni onaj izblokirani!

U nastavku jesu bili bolji, napadali su, stvarali šanse, sjajni Hari Kejn propustio je jednu stopostotnu, a kako je vreme prolazilo, tako se i zebnja uvukla u Poketinovog tima, ali treba negde i razumeti "pevce" jer se ni njihovi navijači verovatno ne sećaju kada su bili na prvom mestu na tabeli.

"Dželati" velikih, momci Slavena Bilića, upisali su novi skalp timova iz vrha tabele i doveli svoje fanove u razmišljanje - da li bi Vest Hem bio šampion da igra samo protiv "onih" iz vrha. Sve su ih redom, bar jednom, a neke i dva puta pobedil i"čekićari" ove sezone.